| STUROVO.ORG | Reality trovo | sturovo.sk | Mapa strnky  
Hlavné menu
Home
E-Sao - E-PeV
Spravodajstvo
Názory - Vélemények
Regióny - Régiók
Kultúra - Kultúra
Školstvo - Iskolaügy
Turistika - Turizmus
História - Történelem
Ekonomika - Pénzügy
Zahraničie - Külföld
Prechod na Euro
Šport - Sport
Manuál
Partneri píšu
Sme Online
Felvidék ma
Autorské práva

Publicistické články uverejnené na tomto portáli sú chránené autorským zákonom. Z toho vyplýva, že je neprípustné ani v originálnej podobe, ani v prepise, ani v častiach tieto články uverejniť v iných médiách. Taktiež je neprípustné použiť s komerčným účelom tieto články na ďalšie spracovanie, alebo uložiť články v počítačoch – okrem prípadov súkromného použitia. Na ďalšie použitie článkov je potrebný v každom prípade písomný súhlas vydavateľa!

A portálon felhasznált publicisztikai anyagok szerzői jogvédelem alatt állnak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni – a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. A cikkek további felhasználására minden esetben a kiadó írásbeli engedélyére van szükség!

Vadaš si zoberie miliónovú pôžičku PDF Tlai E-mail
Hodnotenie / rtkels: / 3
SlabVynikajce 
Piatok, 05.oktbra 2012 - 13:47 hod.
obrázokUž aj na júlovom zasadnutí samosprávy vyvolalo ohlas, že sa kúpalisko Vadaš chystá zobrať približne 3 miliónovú bankovú pôžičku na výstavbu luxusných bungalovov. Tým, že poslanecký zbor rozhodol o bezplatnom prevode mestského pozemku a majetku v prospech Vadašu, a zvýšili takto stav jeho kapitálu, posilnili jeho úverovú spôsobilosť a vytvorili vhodnú hospodársku bázu aj k reorganizácii a reštrukturalizácii doterajších úverov. Dozorná rada Vadašu a taktiež primátor považuje prevod mestského pozemku a majetku za múdre, podložené hospodárske rozhodnutie. Zoltán Csepregi napríklad vysvetlil, že reštrukturalizovaním úverov iba na ich ťarche  môže firma usporiť približne 200 tisíc eur.  
Naopak,  viacerým  poslancom je celková  suma pôžičky privysoká . László Szigeti, predseda finančnej komisie si napríklad myslí, vzhľadom k tomu, že s luxusnými apartmánmi sa ešte Vadaš nestane celoročným rekreačným strediskom, sa jedná o veľmi vážnu sumu. Avšak Primátor Ján Oravec  koncipoval, bungalovy dokončené na jar budúceho roku znamenajú komfortný stupeň vyššej kvality, ich hospodárnosť je istá, a do nich investované peniaze sa navrátia. Už teraz si  viacerí náročnejší hostia dopredu obsadili vytvárajúce sa  apartmány. Aj podľa Endre Hogenbucha, riaditeľa Vadašu  je výstavba bungalovov dobrým krokom.  
Suma ozaj nie je malá, hovoríme o 3 miliónoch, a to tak, že si na tento cieľ zoberieme 2,5 miliónovú pôžičku, a Vadaš z vlastných prostriedkov prispeje 500 tisícovou sumou. Ale my, ktorí pracujeme vo Vadaši, vieme, že súčasné ubytovacie priestory sú zastaralé, a čoraz ťažšie predateľné. Pritom sa jedná o ubytovania na najlepšom mieste, dopyt po nich je veľmi veľký. Hlavným dôkazom toho je, že začiatkom júla, keď sme na dvoch banneroch inzerovali nové apartmány, v predznačení a zvýhodnenou cenou, - mimo hlavnej sezóny, čo sme ešte ani nepredávali - , všetky týždne sme  už teraz predali na sto percent . Na tieto ubytovania, na 10-20 metrov od bazénov je veľmi veľký nárok. Netreba zabudnúť, že apartmány budú postavené v trojhviezdičkovej kvalite, ale budeme ich ponúkať v súčasných  cenách. Na ich výstavbu vynaložené náklady sa teda v každom prípade vrátia a tým aj celkové náklady vynaložené na projekt. Navyše stojí na tom Vadaš finančne dobre, môžeme si dovoliť túto investíciu, v žiadnom prípade to neohrozuje hospodárenie – vysvetlil pre náš mesačník riaditeľ Vadašu.
Nové luxusné bungalovy začne Vadaš stavať na jeseň toho roku, do apríla budúceho roka musia byť hotové. Podľa riaditeľa používajú takú modernú technológiu, ktorá je nezávislá od počasia, nebude premokanie, rozmrznutie, plesnivenie. Vadaš si dá vybudovať 11 luxusných bungalovov, jedná sa o 5,6,7 apartmanových budov.
-buch-
Preklad: gp
 
Dnešný deň

Sobota, 20.jla 2024
as: hodn

Dnes m meniny: Ija
Zajtra m meniny: Daniel

Kalendár udalostí
« < Jl 2024 > »
N P U S P S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Očakávané udalosti
Najnovšie správy
Najčítanejšie správy
Vyhľadávanie
  Hľadať na stránke
Prihláste sa
Počasie

In-počasie
Kurzový lístok
Počítadlo návštev
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes
mod_vvisit_counterVčera
mod_vvisit_counterTento týždeň
mod_vvisit_counterTento mesiac
mod_vvisit_counterCelkom1